Поради щодо вибору термоса
1. Термос – виручить на природі, на роботі і в поїздці
Попити гарячого чаю під час прогулянки в зимовому лісі. Зробити перерву на каву на будівництві. Пообідати теплими домашніми стравами в польових умовах. Зробити корисний трав'яний настій. Як здорово, коли під рукою є термос! Він використовується для збереження не тільки тепла, але і холоду. Наприклад, влітку в нього можна налити холодний лимонад або покласти лід. Температура всередині може зберігатися від 8 до 24 годин!
А почалася історія термоса в 1892 році з винаходу посудини Дьюара. Його особливість полягала в подвійних стінках, між якими знаходився вакуум. Пізніше посудину удосконалив німецький виробник скла Рейнгольд Бургер: додав до нього металеву колбу, пробку і склянку. Більш того, він запатентував фіксацію горловини посудини в колбі. У 1903 році винахід вийшло на ринок. А з 1904 року воно стало офіційно називатися «термос», тобто «гарячий»: закрита ємність зберігає температуру рідини всередині, не даючи їй охолоджуватись довгий час. Виріб завоювало популярність. Патент на винахід був проданий багатьом закордонним компаніям. Так термоси стали з'являтися у різних країнах.
З моменту появи першого термоса минуло багато часу – його конструкція та зовнішній вигляд змінювалися, використовувалися нові матеріали, розширювалася сфера його застосування. Звичайно, зміни торкнулися і конструкції. Сьогодні на ринку можна знайти безліч моделей. Як визначити їх призначення за зовнішнім виглядом? Давайте розберемося.
2. Які бувають термоси
Якщо ви зацікавилися питанням вибору, то напевно вже звертали увагу на те, що всі моделі відрізняються конструкцією. І не тільки з естетичних міркувань. У чому будова термоса впливає на його призначення і можливість експлуатації в тих чи інших ситуаціях. Допоможе розібратися таблиця.